Теплові насоси - як вибрати?
Після вилучення з магазинів традиційних ламп розжарювання ми скоро поквитаємося з енергоефективними циркуляційними насосами і застарілими гравітаційними рішеннями. Нові директиви ЄС повинні бути більш корисними як для навколишнього середовища, так і для власників будівель і їх жителів. Перш за все, це дасть можливість значного зниження енергоспоживання, що призведе до значної економії при збереженні комфорту і ефективності використовуваного обладнання. За оцінками Європейської комісії, впровадження нових рішень в насосах в Європі, що підвищують їх енергоефективність, до 2022 року принесе економію до 50%.

Теплові насоси - це пристрої, які дозволяють використовувати сонячну енергію, що зберігається в навколишньому середовищі - грунті, воді або повітрі, для обігріву будинку. Їх можна успішно використовувати не тільки в одноквартирному будинку, але і в багатоквартирних будинках, школах, виробничих цехах, офісних будівлях.

На відміну від традиційних рішень, широко використовуваних в наших будинках, наприклад, вугільних, нафтових або газових плит, тепловий насос, тим не менше, полягає не у виробленні енергії (в результаті спалювання певного палива). Насос тільки забирає накопичену енергію з навколишнього середовища і потім передає її в систему опалення. Для цього його необхідно живити від електрики. Однак це потрібно тільки для того, щоб він працював, а не для нагріву води, що протікає в системі опалення.


У старих типах установок центрального опалення циркуляція теплоносія зазвичай здійснюється самопливом за принципом витіснення води. Величина гравітаційного тиску залежить від різниці в щільності подається і зворотної води в системі і різниці в висоті між котлом і радіаторами. Чим вона більше, тим ефективніше працює установка. Це рішення вимагає розміщення котла якнайнижче в будівлі і забезпечення великої різниці температур між прямого та зворотного лініями. Таке рішення пов'язане зі значними витратами на виготовлення такої установки, а також великими тепловими втратами.

На відміну від гравітаційних рішень, насосні системи можуть працювати навіть при низьких параметрах середовища, що збільшує термін служби установки. У цьому випадку джерелом тепла може бути низькотемпературний котел, а також тепловий насос або навіть сонячний колектор.

Варто використовувати насоси, оснащені електронними системами управління перепадом тиску, тобто насоси з плавним (електронним) регулюванням частоти обертання двигуна. Вони автоматично підлаштовуються під поточний попит на енергію, що може привести до економії енергії до 80%.

Насосні установки центрального опалення не мають таких проблем, як в разі гравітаційних рішень. Труби можна укладати без падіння, а їх діаметр залежить тільки від кількості теплового навантаження в приміщенні. Якщо він невеликий, діаметр не перевищує десятка міліметрів. Примусовий потік води дозволяє розміщувати труби практично в будь-якому положенні, обходити перешкоди і використовувати нестандартні монтажні рішення (тепла підлога, плоский обігрів, колекторний обігрів).

Згідно з новими правилами ЄС, які вступили в силу в 2015 році, насоси в установках повинні знизити граничні значення EEI до <0,2, що інформує про споживання енергії для даного рішення. Це означає, що вони будуть мати більш високий ККД, ніж ті, які зараз відповідають найнижчим вимогам енергетичного класу A. Тепер при установці або навіть проектуванні насосних установок варто вибирати насоси, виготовлені відповідно до нового регламенту EC 641/2009.Создан 01 дек 2020 

 “Дитина не може жити без сміху. Якщо ви не навчили її сміятися, радісно  дивуючись, співчуваючи, бажаючи добра, якщо ви не зуміли викликати у неї мудру  і добру посмішку, вона буде сміятися злобно, сміх її буде насмішкою”.


 “Збіднюючи світ дитинства, ми затрудняем входження дитини в суспільство,  колектив”.


 “Що найголовніше було в моєму житті? Без роздумів відповідаю: любов до дітей”.

 “Хоча б над тобою було сто вчителів – вони будуть безсилі, якщо ти не зможеш сам  змусити себе до праці і вимагати ії від себе”.

                                                                                             


   © 2015  Казки Сухомлинського