Поради по освоєнню математики
Математика - не простий предмет, тому добре привчати дітей до математичного мислення з раннього віку.

Практикуйте основи математики в ігровій формі, щоб у дитини не виникло без потреби огиду до цього предмету, і він міг в ігровій формі впоратися з ним в більш старшому віці. Адже математичне мислення - це навичка, який стане в нагоді дітям на все життя, навіть якщо насправді в пам'яті не залишиться і сліду від теореми Піфагора.

Якщо дитина від батьків почує, що математика призначена тільки для розумних голів, а ви завжди її ненавиділи, він автоматично почне приймати ваше негативне ставлення. Перші математичні операції, з якими зіткнеться дитина, будуть дійсно примітивними, і вам не потрібно турбуватися про те, що ви не зможете пояснити їх своїй дитині, якщо він або вона їх не розуміє. Постарайтеся обговорити тут матеріал з інтересом і не підірвати впевненість дитини в собі, навіть якщо він спочатку не розуміє предмету.

Показати конкретні приклади використання

Старшому школяреві буде складно показати конкретне використання рівнянь в повсякденному житті, але для маленьких дітей, дітей дошкільного або молодшого шкільного віку ви дуже легко знайдете приклади з практики. Підрахуйте річну суму кишенькових грошей, на яку ви можете витратити їх в різних варіантах. У магазині нехай дитина заздалегідь підрахує, скільки буде коштувати покупка або скільки поверне продавщиця. І не забувайте належним чином усвідомлювати докладені зусилля і цінувати правильний результат.

Не робіть завдання замість дітей

Хоча іноді це просто найпростіший варіант, щоб додати правильний результат для дитини, це не кращий варіант. Нехай дитина попрацює над результатом самостійно, навіть якщо це більш повільний і важкий шлях. Якщо ви бачите, що він явно не розуміє проблеми, порадьте йому, як це зробити, але не розраховуйте за нього. Це буде найкраща послуга, яку ви можете зробити для його майбутніх успіхів в математиці.

Не будьте суворим через погані оцінки

Постарайтеся усвідомити, що діти вчаться не заради хороших оцінок, а заради власного розвитку і успіху. Мотивуйте їх на бажання поліпшити погану оцінку самостійно, особливо, щоб вони розуміли проблему. Для деяких дітей математика ніколи не піде сама по собі, тим більше важлива підтримка їх зусиль.

Займайтеся математикою і у вільний час

Сьогодні можна знайти безліч книг і матеріалів про те, як працювати з математикою з маленькими дітьми. Комбінуючи математичні задачі і, наприклад, розфарбовуючи, вирішуючи чи вгадуючи, ви можете мотивувати дітей відкривати для себе математичний світ в цікавій ігровій формі. Особливо, якщо ви разом приймаєте рішення. Пункт номер три і раніше актуальний - нічого не робимо за дитину, але важливо бути з ним і мотивувати його до правильного рішення. Адже добре вирішене завдання приносить радість в будь-якому віці.Создан 29 авг 2020 

 “Дитина не може жити без сміху. Якщо ви не навчили її сміятися, радісно  дивуючись, співчуваючи, бажаючи добра, якщо ви не зуміли викликати у неї мудру  і добру посмішку, вона буде сміятися злобно, сміх її буде насмішкою”.


 “Збіднюючи світ дитинства, ми затрудняем входження дитини в суспільство,  колектив”.


 “Що найголовніше було в моєму житті? Без роздумів відповідаю: любов до дітей”.

 “Хоча б над тобою було сто вчителів – вони будуть безсилі, якщо ти не зможеш сам  змусити себе до праці і вимагати ії від себе”.

                                                                                             


   © 2015  Казки Сухомлинського