Чорний чай. Користь чи шкода.
 

З настанням спеки величезна кількість людей починає традиційно шукати інформацію про те, наскільки корисний чи шкідливий чорний чай. Навколо цієї теми було зламано стільки списів і стільки було обговорено різних тем, що ми вирішили самі спробувати розібратися у властивостях напою, який користується стійким попитом у жарку пору року.

Перш за все давайте розберемося чому взагалі люди п'ють чорний чай в спеку. Насправді це один з найстаріших і класичних способів активувати в організмі процес терморегуляції, який досягається за допомогою потовиділення. А ось шкідливий такий процес ми розберемонижче.

Проблема в кількості

Єдиною і найбільшою помилкою, яка може виникати при регулярному споживанні чорного чаю, є велика доза. Варто пам'ятати про те, що навіть ліки можуть стати отрутою, якщо їх приймати у великих дозах. І хоч чай, при всіх його корисних якостях, складно віднести до лікарських препаратів, їм не можна зловживати.

По-перше, в чаї присутній кофеїн і в досить чималих дозах. Якщо ви коли-то думали про те, що кава викликає безсоння, то ви просто не пробували пити чай перед сном. Хороший і міцний чорний чай може збити ваш режим сну без особливих проблем. Саме з цієї причини його не рекомендують пити більше чотирьох чашок на добу.

Але крім порушення сну чай здатний певним чином негативно вплинути на нервову систему. Але це далеко не всі проблеми, які можуть виникнути в результаті регулярного зловживання напоєм. Серед основних проблем можна відзначити ризик виникнення різних серцевих захворювань і вкрай негативний вплив на організм, який схильний до різного роду шлунковими захворюваннями.

А як же користь чаю?

А користі від продукту куди більше, ніж шкоди. Перш за все хочеться відзначити здатність підвищення імунітету і загального стану організму, якщо ви п'єте якісний чай на постійній основі, але в розумних межах. Також чорний чай відзначається як одне з найкращих засобів для нормалізації цукру в організмі. Якщо ви страждаєте від діабету, то ви напевно чули від свого лікаря, що найкраще пити чорний чай без підсолоджувачів.

Але потрібно розуміти, що жоден чай не замінить нормального медикаментозного лікування, яке призначається лікарями і взагалі, розцінювати його, як продукт, який потрібно вживати виключно в якості профілактики різних захворювань нерозумно. Сприймайте чай як напій, який повинен приносити справжнє задоволення, а не як склад вітамінів, кількість яких не таке велике, щоб робити поспішні висновки про те, що він піднімає на ноги при будь-якому недугу. Пийте якісний чай і не економте на покупці високоякісного продукту.Создан 22 июл 2020 

 “Дитина не може жити без сміху. Якщо ви не навчили її сміятися, радісно  дивуючись, співчуваючи, бажаючи добра, якщо ви не зуміли викликати у неї мудру  і добру посмішку, вона буде сміятися злобно, сміх її буде насмішкою”.


 “Збіднюючи світ дитинства, ми затрудняем входження дитини в суспільство,  колектив”.


 “Що найголовніше було в моєму житті? Без роздумів відповідаю: любов до дітей”.

 “Хоча б над тобою було сто вчителів – вони будуть безсилі, якщо ти не зможеш сам  змусити себе до праці і вимагати ії від себе”.

                                                                                             


   © 2015  Казки Сухомлинського