Як підібрати ходунки для літньої людини?
Ходунки часто - невід'ємний атрибут в щоденному побуті інвалідів, людей похилого віку і всіх тих, хто страждає частковою втратою рівноваги і координації рухів. Оскільки сучасний ринок реабілітаційного обладнання розвинений досить добре, підібрати ходунки тієї чи іншої людини зазвичай не складає особливих труднощів.


В основному ходунки для літніх і інвалідів представлені конструкціями на 4-рьох ніжках, призначеними для того, щоб додатково підтримувати потребує твердої опори людини, і пристроями, обладнаними коліщатками, що підтримує під лікоть рамою і складаються, а також їх модифікації.


Перш за все, при придбанні ходунків потрібно пам'ятати про їх призначення. Основними рисами, що купується вироби повинні бути комфортність у використанні, надійність, застосування при виготовленні пристрою легких, але при цьому міцних матеріалів і відмінна стійкість. Приваблива ціна не завжди свідчить про якісність ходунків і про те, що потребує подібному пристосуванні людині буде зручно їм користуватися.


Тим часом, від правильності підбору ходунків безпосередньо залежить комфорт і навіть сама можливість пересування! У разі якщо ходунки будуть підібрані неправильно, пацієнт стане відчувати дискомфорт під час руху, що спричинить за собою постійну перестомлюваності, втома, поява або посилення болю в спині, руках і шийної області.


Щоб оптимально підібрати ходунки, дотримуйтеся наступних рекомендацій:Строго вивіряти необхідну висоту пристрою. Вона визначається, виходячи з росту користується ними людини - потрібно брати довжину від статевої поверхні і до зап'ястя, руки при цьому повинні бути опущені вниз.


Підбираючи ходунки, пильну увагу варто звернути на межу допустимої для них навантаження, яка безпосередньо залежить від того, скільки важить людина. Зазвичай інформацію про максимумі навантаження можна прочитати в технічних характеристиках пристрою. Дотримуватися ваговій межа дуже важливо! Справа в тому, що ходунки, які не розраховані на вагу пацієнта, цілком можуть погнутися, або зламатися, що, найімовірніше, обернеться падінням потребує опорі людини!


Перш ніж вирушити за виробом в спеціалізований магазин, потрібно визначитися з найбільш придатною моделлю пристрою. Для фізично ослаблених інвалідів або людей похилого віку більше підійдуть вироби з передніми колесами, або кроком. Якщо місце в квартирі робить проблемним зберігання ходунків, придивіться до більш компактним складним моделям. На початку реабілітації, коли пацієнт лише пробує вставати з ліжка, варто придбати дворівневу модель ходунків.


Крім того, важливо буває і правильно вибрати ручки, обладнані на ходунках. Вони можуть бути зроблені з пластика, або мати спеціальне пористе покриття. Мало того, що пластик - матеріал сам по собі недовговічний, він ще до того ж незручний при пересуванні на великі дистанції. Для пацієнтів, які багато рухаються і мають підвищене потовиділення, рекомендуються ходунки з ручками з пористого матеріалу.


До речі сказати, маневреність ходунків безпосередньо залежить від числа ніжок - чим таких буде менше, тим пристрій буде «спритнішим». Збільшення числа ніжок надає приладу велику стійкість. Ціни на ходунки залежать від якісність матеріалів, а також від їх ергономічності, зручності у використанні та перевезення.Создан 28 июн 2020 

 “Дитина не може жити без сміху. Якщо ви не навчили її сміятися, радісно  дивуючись, співчуваючи, бажаючи добра, якщо ви не зуміли викликати у неї мудру  і добру посмішку, вона буде сміятися злобно, сміх її буде насмішкою”.


 “Збіднюючи світ дитинства, ми затрудняем входження дитини в суспільство,  колектив”.


 “Що найголовніше було в моєму житті? Без роздумів відповідаю: любов до дітей”.

 “Хоча б над тобою було сто вчителів – вони будуть безсилі, якщо ти не зможеш сам  змусити себе до праці і вимагати ії від себе”.

                                                                                             


   © 2015  Казки Сухомлинського