Як вибирати насос для свердловини за глибиною забору води
 

Якщо вам знадобиться насос для колодязя на ділянці, то вам необхідно знати детальну інформацію про його параметри.

 

Найбільш простим і дешевим рішенням, мабуть, є агрегат в системі підвищення тиску, але він не може всмоктувати воду з глибини більше 7-8 м. У чому причина цього обмеження, і вибір насоса з більшою потужністю щось змінює? Крім того, як розраховується ця висота - від кінця всмоктуючої труби або рівня води?


Обмеження по глибині забору води з допомогою всмоктуючих насосів, які використовуються в агрегатах, інтегрованих з напірним баком - випливають з основних законів фізики. Висота водяного стовпа у всмоктувальній трубі не може бути більше атмосферного тиску, яке врівноважує його - фактично вода всмоктується через тиск атмосферного тиску на поверхню води під час всмоктування.

 

Оскільки атмосферний тиск становить близько 0,1 МПа і відповідає тиску водяного стовпа близько 10 м, теоретично висота може висмоктувати воду, але практично ця висота обмежена 7-8 м, хоча б тому, що завжди є деякі втрата тиску через негерметичність з'єднання. Висота всмоктування вимірюється між найнижчим рівнем води і віссю насоса.


Перед тим, як купити насос свердловинний, треба з'ясувати точно глибину забору, якщо рівень занадто низький, необхідно буде використовувати занурювальний насос, встановлений в свердловині та розташований під поверхнею води. В такому випадку враховується тільки висота підйому (відкачування), і цей показник може досягати декількох десятків метрів.Создан 28 мая 2020 

 “Дитина не може жити без сміху. Якщо ви не навчили її сміятися, радісно  дивуючись, співчуваючи, бажаючи добра, якщо ви не зуміли викликати у неї мудру  і добру посмішку, вона буде сміятися злобно, сміх її буде насмішкою”.


 “Збіднюючи світ дитинства, ми затрудняем входження дитини в суспільство,  колектив”.


 “Що найголовніше було в моєму житті? Без роздумів відповідаю: любов до дітей”.

 “Хоча б над тобою було сто вчителів – вони будуть безсилі, якщо ти не зможеш сам  змусити себе до праці і вимагати ії від себе”.

                                                                                             


   © 2015  Казки Сухомлинського