Судинна сітка на обличчі - як допомогти дитині?
 

Поява судинної сітки - особливо коли вона виникає на обличчі - дорослих засмучує, але дивує мало. Вікові проблеми, гормональні зміни, тривале перебування на сонці, холоді або сильний вітер - всі ці фактори погіршують стан шкіри.


Про те, що купероз - так називають це захворювання - є одним з перших симптомів деяких хвороб, замислюються мало. Наприклад, з точкових крововиливів під шкірою починаються варикозна хвороба і функціональні зміни в роботі печінки.

 Коли виявляють судинну сітку на обличчі новонародженої дитини, тоді відразу ж замислюються про негаразди зі здоров'ям. Купероз в дитячому віціЯк позбутися від дефекту зовнішності?Видалення судинних зірочок у дітейКупероз в дитячому віціЯкщо у немовляти на щоці з'явилися судинні зірочки, батьки відразу ж починають з'ясовувати, з чим це пов'язано.


Причини появи подібного симптому у немовлят і дітей молодшого віку:


занадто ніжна і тонка шкіра, через які просвічують судини;вплив кліматичних факторів - після прогулянки на сонці або в холодну погоду;різкі температурні перепади - перебування в теплому приміщенні ванній, і перехід в кімнату;порушення кровообігу;захворювання печінки різної етіології;початок онкологічних процесів в організмі.Схильність до куперозу передається у спадок, особливо якщо батьки і діти риже- або світловолосі, з тонкою шкірою. Будь-яка фізична дія, навіть саме незначне, і на поверхні шкіри можна помітити крихітні крововиливи.


Зрозуміти, що у дитини купероз, можна провівши наступний тест. На поверхню тіла з судинними зірочками легко натискають прозорою смужкою - зі скла або пластику. Якщо при натисканні крововилив зникає, значить, це просто індивідуальні особливості будови шкірних покривів.

 Судини видно як і раніше - необхідно починати обстеження. Судинна сіточка показує, що в організмі вже почалися патологічні процеси.


Як позбутися від дефекту зовнішності?До зовнішнього вигляду немовлят вимоги занижені. Купероз в дитячому віці найчастіше має тимчасове явище.


Малюк підростає, адаптується до навколишнього середовища, шкірний покрив стає менш сприйнятливим до зовнішніх чинників і вже не реагує точковимикрововиливами на примхи погоди.
Але іноді батькам доводиться замислюватися, як позбутися від судинної сітки на обличчі у дитини - крововиливи значно погіршують зовнішній вигляд, ровесники починають дражнити за постійно червоні щоки.


В першу чергу необхідно збалансувати раціон. Для зміцнення судин в організмі має бути достатньо вітамінів: А, В5, С, Р, К.
Вітамін А - ретинол, відповідаючий за еластичність судинної стінки - міститься в корисною для малюків моркві та гарбузі, також поповнити його запас можна з жовтих помідорів, болгарського перцю, зелені петрушки, абрикосів, яловичої печінки, молока, яєчного жовтка.


Риб'ячий жир вкрай корисний в дитячому віці, і він теж містить велику кількість ретинолу.
Вітамін В5 - пантеноновую кислоту, що забезпечує тонус судин - без відомої всім аскорбінки вводити в організм марно - він погано засвоюється. Дитяче меню в цьому випадку слід складати на основі комбінації продуктів, що містять обидва цих вітаміну. У% організм «забирає» з яєць, молочних продуктів, морської риби, житнього хліба, свіжих овочів ... Свіжі овочі також містять вітамін С. В якості десерту добре вводити чорну і червону смородину, цитрусові - тільки потроху.


На цитрусові часто виникає алергічна реакція, яка у дітей проявляється у вигляді кропивниці, що негативно впливає на якість шкірного покриву і провокує появу судинних зірочок.
Джерелом вітаміну Р - рутина - є багато фруктів і овочі. Ця речовина - разом з аскорбіновою кислотою укріплює судинну тканину, не дає їй деформуватися під впливом зовнішніх і внутрішніх факторів. Список овочів, фруктів і ягід, в яких рутин міститься, досить довгий: ожина, чорна смородина, шипшина, черешня, помідори, кінза ... Великий запас вітаміну Р в дуже корисною для дитячого організму гречаної каші.


Вітамін К бере участь в утворенні протромбіну - це речовина відповідає за згортання крові. Запас вітаміну К можна поповнити при вживанні в їжу вершкового масла, молока, сиру, капусти брокколі.
Складаючи раціональне і смачне дитяче меню, батьки допомагають позбутися дитині від купероза.
Знаючи про особливі реакціях свого малюка, не слід дозволяти йому довго перебувати на сонці. Шкіру обличчя слід оберігати від температурних впливів. Можна придбати дитячу косметику, яка успішно захищає від надлишкового ультрафіолету, вітру і морозу.


Якщо ж раціональне харчування і захисні засобів не позбавили від судинних зірочок, на допомогу прийде лазерна косметологія.Создан 25 фев 2020 

 “Дитина не може жити без сміху. Якщо ви не навчили її сміятися, радісно  дивуючись, співчуваючи, бажаючи добра, якщо ви не зуміли викликати у неї мудру  і добру посмішку, вона буде сміятися злобно, сміх її буде насмішкою”.


 “Збіднюючи світ дитинства, ми затрудняем входження дитини в суспільство,  колектив”.


 “Що найголовніше було в моєму житті? Без роздумів відповідаю: любов до дітей”.

 “Хоча б над тобою було сто вчителів – вони будуть безсилі, якщо ти не зможеш сам  змусити себе до праці і вимагати ії від себе”.

                                                                                             


   © 2015  Казки Сухомлинського