Шийний остеохондроз – основні симптоми
 

Рідкісна людина може похвалитися тим, що у неї ніколи не боліла спина. Сьогодні шийний остеохондроз мучить і літніх людей, і молодь. З цим незапальним процесом в хребті пов'язані чотири випадки болю з п'яти.

 

Протягом життя хрящі в хребті зношуються, втрачають вологу, через що з'являються мікронадриви. Відбувається зміна висоти міжхребцевих дисків і хребці починають дратувати спинномозковий нерв, через що і виникають больові напади. Шийний остеохондроз - проблема, пов'язана в першу чергу з дефіцитом м'язових навантажень.

 

Насправді «шийний остеохондроз» - дуже загальний діагноз, за ​​яким ховаються різні патології, тут можна прочитати детальніше. Це може бути цервіалгія - неспецифічний біль в шиї через різкі рухи або переохолодження, остеоартрит дрібних суглобів і, власне, істинний шийний остеохондроз. Останній вважається найнебезпечнішим різновидом недуги, оскільки шийні хребці дуже рухливі і навіть невелике навантаження може викликати їх зміщення.

 

Симптоми шийного остеохондрозу


Найбільш очевидна ознака шийного остеохондрозу - біль в шиї. Зазвичай вона виникає ближче до вечора, особливо, якщо робочий день був проведений в статичній позі. Іншими тривожними симптомами шийного остеохондрозу є слабкість м'язів руки, кисті, оніміння пальців, мурашки.

 

У шийному відділі хребта проходить хребетна артерія, яка забезпечує кров'ю мозок. При зміщенні хребців артерія пережимається, через що мозок більше не отримує достатню кількість крові. Наслідком цього є головні болі, мелькання чорних крапок ( «мушок») в очах, порушення слуху і шум у вухах. Вони теж повинні насторожити свідомого пацієнта.

 

Лікування шийного остеохондрозу


Помітивши за собою один або кілька симптомів, слід негайно записатися на прийом до невролога. Він підбере оптимальне лікування шийного остеохондрозу. Якщо хворобу встигли помітити вчасно, то швидше за все лікування буде консервативним. Пацієнту буде досить приймати прописані ліки, займатися фізіотерапією, лікувальною гімнастикою, сходити на масаж і голкорефлексотерапію, і, звичайно, уникати фізичних навантажень, особливо підйому тяжкості.

 

В першу чергу лікування шийного остеохондрозу направлено на зняття больових нападів, для цього призначаються анальгетики та місцеві знеболюючі. Потім проводиться протизапальна, спазмолітична, антиоксидантна терапії. Після цього потрібно відновити нормальну циркуляцію крові.

 

Коли медикаментозне лікування буде завершено, а запалення знято, можна і потрібно піти на заняття лікувальною фізкультурою. В принципі, вправи можна виконувати вдома самостійно, але оптимально спочатку позайматися з фахівцем, а потім відпрацювати засвоєне на дому. Не менш ефективні рефлексотерапія (голковколювання), масаж, магнітотерапія та походи в басейн.

 

Коли потрібно йти до лікаря?


Якщо у вас з'явилися перші симптоми шийного остеохондрозу і протягом 2-3 днів вони так і не пройшли, а що ще гірше - додалися нові, варто обов'язково звернутися до невролога. Серед тривожних додаткових симптомів - слабкість в ногах, оніміння тіла нижче грудей, порушення сечовипускання і підвищення температури. При їх наявності необхідно негайно звертатися до лікарів.Создан 17 фев 2020 

 “Дитина не може жити без сміху. Якщо ви не навчили її сміятися, радісно  дивуючись, співчуваючи, бажаючи добра, якщо ви не зуміли викликати у неї мудру  і добру посмішку, вона буде сміятися злобно, сміх її буде насмішкою”.


 “Збіднюючи світ дитинства, ми затрудняем входження дитини в суспільство,  колектив”.


 “Що найголовніше було в моєму житті? Без роздумів відповідаю: любов до дітей”.

 “Хоча б над тобою було сто вчителів – вони будуть безсилі, якщо ти не зможеш сам  змусити себе до праці і вимагати ії від себе”.

                                                                                             


   © 2015  Казки Сухомлинського