
Гаманці - функціональні вироби, які використовуються для зберігання купюр, монет, кредитних і візитних карток. Вони виготовляються зі шкіри, замші, поліетилену, тканини. При виборі моделі враховуйте місткість виробу та звертайте увагу на кількість відсіків.
Функції гаманців:
- використовуються для зберігання грошей і монет;
- застосовуються для зберігання документів: фотографій, прав, кредитних карток, візиток;
- використовуються для зберігання інших дрібниць.
Види гаманців і портмоне
Серед жіночих гаманців виділяються:
- Гаманці-клатчі - місткі вироби, оснащені відсіком для купюр, сіточкою для фотографій, відділенням для кредитних карток.
- Жіночі портмоне - вироби, які підходять для зберігання невеликої кількості дрібних предметів. За формою такі гаманці нагадують чоловічі моделі, але з більш цікавим дизайном.
- Гаманець без каркаса - маленька сумочка з оригінальним декором. Такі моделі виконуються з текстилю, деніму, гобелена; не призначені для тривалого носіння.
- Гаманець-барсетка - функціональна і містка модель, міні-сумочка, в яку можна покласти багато речей.
Серед чоловічих гаманців розрізняються:
- Front pocket wallet - гаманець, оснащений зажимами для кредитних і візитних карток. Невеликі за форматом вироби носяться в кишені. Такі моделі підходять консервативним чоловікам.
- Tri-fold wallet - портмоне з двома вигинами, оснащене монетницею, відділенням для купюр, кредитних карт, фотографій і прав. Підходить для щоденного носіння.
- Вi-fold wallet - модель з одним вигином, оснащена відсіками для різних деталей. Такі вироби поєднують оптимальний розмір і місткість.
- Breast wallet - місткий гаманець , моделі зручні, носяться в сумці або кишені піджака, є відділення для різних видів карт.
За розміром гаманці діляться на:
Маленькі. Такі вироби призначені для зберігання купюр, в такий гаманець не помістяться пластикові карти або документи. Серед видів - гаманці-клатчі, монетниці.
Середні. До цього виду відносяться вироби, які вміщують в себе купюри і мінімальна кількість документів. Чоловіче портмоне - класичний варіант гаманця середнього розміру.
Великі. Це місткі моделі, в які можна покласти не тільки гроші, але і документи: візитку, кредитку, інші дрібниці. Великим чоловічим портмоне можна назвати барсетку шириною в 11 сантиметрів. Чим більше затискачів, тим ширшим є гаманець.
За матеріалом виділяються такі види гаманців:
Завжди популярні шкіряні гаманці, шкіра це матеріал міцний, надійний, зносостійкий, не піддається стиранню та механічним пошкодженням. Мінуси - висока вартість, шкіра не витримує різких перепадів температур. Особливості шкіряних гаманців:
• міцні, зносостійкі моделі;
• тримають форму;
• гарний зовнішній вигляд;
• екологічність;
• не люблять температурних перепадів;
• коштують дорого.
Поліетиленові. Моделі з поліетилену легкі, міцні, компактні. Переваги виробів: паронепроникність, вологостійкість, багатофункціональність. Мінус - вироби небезпечні екологічно.
Матерчаті. Портмоне з тканини недорогі, м'які на дотик, з невеликою вагою. Вироби з текстилю неміцні, легко піддаються до впливу деформацій і механічних пошкоджень. Такі моделі мають яскравий дизайн, представлені в різних кольорах і принтах.
Замшеві. Елегантні вироби із замші мають гарний зовнішній вигляд і оригінальний дизайн. Матеріал м'який, еластичний і приємний на дотик, але погано чинить опір пилу і забрудненню, швидко стирається.
Враховуйте функціональність гаманця, кількість відсіків. Моделі для нагрудної внутрішньої кишені підходять для зберігання пластикових карток і купюр. Складні вироби передбачають відсіки для різного роду речей. Якщо вам потрібно постійно носити з собою багато документів, підбирайте функціональні моделі в три складання. У таких гаманцях поміщаються записні книжки, права, візитки і ручки.
Вибирайте моделі, виконані з матеріалів з високою міцністю, стійкістю до механічних забруднень, деформації та забруднень. Важливо, щоб гаманець мав надійну фурнітуру, а матеріали були вологонепроникними і нетоксичними.