Гаманці та портмоне, як вибирати
 

Гаманці - функціональні вироби, які використовуються для зберігання купюр, монет, кредитних і візитних карток. Вони виготовляються зі шкіри, замші, поліетилену, тканини. При виборі моделі враховуйте місткість виробу та звертайте увагу на кількість відсіків.

 

Функції гаманців:

 • використовуються для зберігання грошей і монет;
 • застосовуються для зберігання документів: фотографій, прав, кредитних карток, візиток;
 • використовуються для зберігання інших дрібниць.

Види гаманців і портмоне

 

Серед жіночих гаманців виділяються:

 • Гаманці-клатчі - місткі вироби, оснащені відсіком для купюр, сіточкою для фотографій, відділенням для кредитних карток.
 • Жіночі портмоне - вироби, які підходять для зберігання невеликої кількості дрібних предметів. За формою такі гаманці нагадують чоловічі моделі, але з більш цікавим дизайном.
 • Гаманець без каркаса - маленька сумочка з оригінальним декором. Такі моделі виконуються з текстилю, деніму, гобелена; не призначені для тривалого носіння.
 • Гаманець-барсетка - функціональна і містка модель, міні-сумочка, в яку можна покласти багато речей.

Серед чоловічих гаманців розрізняються:

 • Front pocket wallet - гаманець, оснащений зажимами для кредитних і візитних карток. Невеликі за форматом вироби носяться в кишені. Такі моделі підходять консервативним чоловікам.
 • Tri-fold wallet - портмоне з двома вигинами, оснащене монетницею, відділенням для купюр, кредитних карт, фотографій і прав. Підходить для щоденного носіння.
 • Вi-fold wallet - модель з одним вигином, оснащена відсіками для різних деталей. Такі вироби поєднують оптимальний розмір і місткість.
 • Breast wallet - місткий гаманець , моделі зручні, носяться в сумці або кишені піджака, є відділення для різних видів карт. 

За розміром гаманці діляться на:

 

Маленькі. Такі вироби призначені для зберігання купюр, в такий гаманець не помістяться пластикові карти або документи. Серед видів - гаманці-клатчі, монетниці.

 

Середні. До цього виду відносяться вироби, які вміщують в себе купюри і мінімальна кількість документів. Чоловіче портмоне - класичний варіант гаманця середнього розміру.

 

Великі. Це місткі моделі, в які можна покласти не тільки гроші, але і документи: візитку, кредитку, інші дрібниці. Великим чоловічим портмоне можна назвати барсетку шириною в 11 сантиметрів. Чим більше затискачів, тим ширшим є гаманець.

 

За матеріалом виділяються такі види гаманців:

 

Завжди популярні шкіряні гаманці, шкіра це матеріал міцний, надійний, зносостійкий, не піддається стиранню та механічним пошкодженням. Мінуси - висока вартість, шкіра не витримує різких перепадів температур. Особливості шкіряних гаманців:

 

•             міцні, зносостійкі моделі;

•             тримають форму;

•             гарний зовнішній вигляд;

•             екологічність;

•             не люблять температурних перепадів;

•             коштують дорого.

 

Поліетиленові. Моделі з поліетилену легкі, міцні, компактні. Переваги виробів: паронепроникність, вологостійкість, багатофункціональність. Мінус - вироби небезпечні екологічно.

 

Матерчаті. Портмоне з тканини недорогі, м'які на дотик, з невеликою вагою. Вироби з текстилю неміцні, легко піддаються до впливу деформацій і механічних пошкоджень. Такі моделі мають яскравий дизайн, представлені в різних кольорах і принтах.

 

Замшеві. Елегантні вироби із замші мають гарний зовнішній вигляд і оригінальний дизайн. Матеріал м'який, еластичний і приємний на дотик, але погано чинить опір пилу і забрудненню, швидко стирається.

 

Враховуйте функціональність гаманця, кількість відсіків. Моделі для нагрудної внутрішньої кишені підходять для зберігання пластикових карток і купюр. Складні вироби передбачають відсіки для різного роду речей. Якщо вам потрібно постійно носити з собою багато документів, підбирайте функціональні моделі в три складання. У таких гаманцях поміщаються записні книжки, права, візитки і ручки.

 

Вибирайте моделі, виконані з матеріалів з високою міцністю, стійкістю до механічних забруднень, деформації та забруднень. Важливо, щоб гаманець мав надійну фурнітуру, а матеріали були вологонепроникними і нетоксичними.Создан 07 фев 2020 

 “Дитина не може жити без сміху. Якщо ви не навчили її сміятися, радісно  дивуючись, співчуваючи, бажаючи добра, якщо ви не зуміли викликати у неї мудру  і добру посмішку, вона буде сміятися злобно, сміх її буде насмішкою”.


 “Збіднюючи світ дитинства, ми затрудняем входження дитини в суспільство,  колектив”.


 “Що найголовніше було в моєму житті? Без роздумів відповідаю: любов до дітей”.

 “Хоча б над тобою було сто вчителів – вони будуть безсилі, якщо ти не зможеш сам  змусити себе до праці і вимагати ії від себе”.

                                                                                             


   © 2015  Казки Сухомлинського