Основні ознаки депресії
 

Одним з найпопулярніших захворювань 21 століття є депресія, навколо цього діагнозу багато думок, чуток і навіть жартів. Однак небезпека цієї хвороби в запущеній стадії вкрай велика, далі розглянемо ознаки, що вказують на наявність депресії.


Тривога. Якщо вас постійно турбують думки про нещасні випадки, забуту в розетці праску, незакриті двері або невдалий макіяж це привід задуматися. Постійний стрес знижує загальний і психічний імунітет, призводить до неуважності і нервозності.


Апатія. Всі ми, іноді, не хочемо нічого робити і в планах просто лежати в ліжку, але якщо такий стан стає стабільним, це привід звернутися до фахівця.


Стомлюваність. В здоровому тілі - здоровий дух, але коли він не в формі, то і тіло починає чинити опір повноцінного способу життя, навіть прості справи викликають втому, а сонливість стає постійним супутником.


Відсутність апетиту. Або інші розлади харчування, наприклад, бажання є тільки солодке або пити тільки каву. Треба відзначити, що цей симптом тільки погіршує стан, нашому тілу потрібні всі вітаміни і мікроелементи, їх відсутність знижує опірність зовнішнім факторам, ми стаємо вразливими.


Зниження лібідо. Здоровий зрілий організм інтуїтивно хоче виконувати свою основну функцію - розмноження. Якщо у вас пропало сексуальне бажання, значить організм «відключає» менш важливі функції для виживання, також це говорить про зміну гормонального фону.


Сльозливість. Є сентиментальні люди, ридаючі над рекламою підгузників, але якщо ви ніколи не були таким, а останнім часом сльозу ллються з будь-якого приводу, варто подумати про відвідування невролога. Втрата адекватної реакції на зовнішні подразники вказує на емоційне виснаження і негативний вплив стрес.


Думки про суїцид. Втрата волі до життя і часті думки про самогубство дуже тривожний знак, навіть у важкі періоди життя цей пункт повинен викликати крайнє побоювання.


Пригнічення особистості. Ви не можете описати себе, виділити свої позитивні і негативні риси, оцінити свою зовнішність, розум або навички? Шукайте відповіді, розбирайтеся в себе, ніхто не знає Вас краще, ніж Ви самі, прагнете до саморозвитку і самопізнання, ігнорування своїх душевних потреб одна з причин утворення депресивних станів.


Якщо в наведених пунктах ви впізнали себе, не тягніть з походом до фахівця, депресія не захворювання підлітків, а цілком реальна хвороба, яка позбавляє повноцінного життя і працездатності мільйони людей щорічно.Создан 24 окт 2019 

 “Дитина не може жити без сміху. Якщо ви не навчили її сміятися, радісно  дивуючись, співчуваючи, бажаючи добра, якщо ви не зуміли викликати у неї мудру  і добру посмішку, вона буде сміятися злобно, сміх її буде насмішкою”.


 “Збіднюючи світ дитинства, ми затрудняем входження дитини в суспільство,  колектив”.


 “Що найголовніше було в моєму житті? Без роздумів відповідаю: любов до дітей”.

 “Хоча б над тобою було сто вчителів – вони будуть безсилі, якщо ти не зможеш сам  змусити себе до праці і вимагати ії від себе”.

                                                                                             


   © 2015  Казки Сухомлинського