Сонячний день узимку
 

 

 

 

 

Зійшло сонце й освітило дивовижну картину: дерева стоять у ліловому інеї, ніби на них за ніч виросли маленькі, немов пташиний пух, листочки.

 

Я підійшла до верби. Доторкнулася до гілочки — й на мене посипалися легенькі пушинки. Ні, не буду більше доторкатися до тебе, вербо, красуйся в своєму чарівному вбранні.

 

Коли це до мене прилетіла синичка. Щось защебетала й сіла на тов­сту гілку верби. «Як ти сіла, синичко, що не збила жодної пушинки?»

 

«Синичко, — прошу я, — зроби так, щоб оця краса збереглася на­завжди. Щоб не повіяв вітер, не облетів ніжний пух.»

 

Синичка відповідає: «Якби ця краса була завжди, то не бачила б ти більше ніякої краси. Ні ранкової зірниці, ні пісні соловейка.»

 

Я пішла додому, сіла біля вікна, взяла олівець і намалювала на ве­ликому аркуші всю цю красу: біле вбрання верби, блакитне небо, ясне сонечко і добру синичку.

  

 


 

  Читати  казки  

 

 

 Обновлен 16 мая 2017. Создан 26 ноя 2015 

 “Дитина не може жити без сміху. Якщо ви не навчили її сміятися, радісно  дивуючись, співчуваючи, бажаючи добра, якщо ви не зуміли викликати у неї мудру  і добру посмішку, вона буде сміятися злобно, сміх її буде насмішкою”.


 “Збіднюючи світ дитинства, ми затрудняем входження дитини в суспільство,  колектив”.


 “Що найголовніше було в моєму житті? Без роздумів відповідаю: любов до дітей”.

 “Хоча б над тобою було сто вчителів – вони будуть безсилі, якщо ти не зможеш сам  змусити себе до праці і вимагати ії від себе”.

                                                                                             


   © 2015  Казки Сухомлинського